Ciekawostki

„Książka w podróży” – darmowe e-booki dla pasażerów PKP Intercity

Od 15 września pasażerowie PKP Intercity mogą korzystać z darmowych e-booków oraz dużych zniżek na zakup książek dzięki akcji „Książka w podróży”.

Wspólna inicjatywa PKP Intercity, księgarń Publio.pl i Matras oraz biblioteki internetowej Wolne Lektury promuje czytanie książek jako wartościowego sposobu spędzania wolnego czasu.

Partnerzy akcji wierzą, że czytanie książek czyni nas ciekawymi świata i szczęśliwszymi. Dlatego proponują, by chwile spędzane w podróży poświęcić na eksplorowanie nieznanych krain i dialog z literackimi bohaterami. Wśród proponowanych lektur znalazły się zarówno gorące nowości, jak i nieśmiertelna klasyka.

W ramach akcji „Książka w podróży” we wszystkich pociągach PKP Intercity i na większości dworców powstały wizualne biblioteki – specjalne plakaty prezentujące okładki najciekawszych książek dostępnych w ramach akcji. Wystarczy zeskanować kod QR lub wpisać do wyszukiwarki internetowej adres umieszczony przy okładce, aby cieszyć się lekturą fragmentów książek lub całych utworów. Książki można czytać na dowolnym urządzeniu (smartfonie, tablecie, komputerze). Pasażerowie PKP Intercity mogą obecnie wybierać spośród 27 e-booków – 9 pełnych wydań i 18 obszernych fragmentów książek. W bibliotece są np. „Mała księżniczka” autorstwa Francesa Hodgsona Burnetta, „Lód” Jacka Dukaja, „Drach” Szczepana Twardocha i „Pies Baskervilleów” Arthura Conana Doyle’a. Tytuły będą się zmieniać co kilka miesięcy.

Dodatkowo czytelnicy, którzy doceniają zalety e-booków, mogą skorzystać ze specjalnej zniżki na zakup cyfrowych książek z oferty Publio.pl. Każdy bilet PKP Intercity upoważnia do 25% rabatu w księgarni internetowej – wystarczy podczas zamawiania wybranego e-booka wpisać numer biletu. Wyjątkiem są podręczniki szkolne oraz wydawnictwa albumowe.

Z kolei czytelnikom przywiązanym do drukowanych książek organizatorzy akcji proponują zakupy z 25% rabatem w księgarniach Matras i Matras.pl.

Na dworcach kolejowych zainstalowano także stoiska bookcrossingowe, dzięki którym czytelnicy będą wymieniać się przeczytanymi książkami. Zainteresowani mogą wybrać dla siebie lekturę w Biurach Dworca czynnych codziennie w godz. 7.00-21.00 – nie ponoszą za to żadnych opłat, powinni jedynie przeczytany tytuł przekazać dalej innemu podróżującemu lub zwrócić. Regały bookcrossingowe znajdują się na dworcach: Warszawa Centralna i Wschodnia, Wrocław Główny, Poznań Główny, Katowice, Kraków Główny, Gdynia Główna lub Gdańsk Główny.

Patronem merytorycznym akcji „Książka w podróży” jest Instytut Książki.

Więcej informacji – ksiazkawpodrozy.intercity.pl

Źródło: PKP SA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*