Kultura

Kryminalny czwartek w DKF ZA

18 lutego w ramach cyklu „Kryminalny czwartek w DKF ZA” Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie zaprasza na film „Druga szansa”. To „intensywny dramat opowiadający o ludziach, którzy muszą stawić czoła wydarzeniom, których za nic nie są w stanie kontrolować” (Suzanne Bier).

Andreas jest detektywem, prowadzi poukładane życie – ma dobrą pracę, dom z widokiem na morze, piękną żonę Annę, a niedawno urodził mu się syn. Pewnego dnia wraz z partnerem Simonem zostaje wezwany do patologicznej rodziny. Ta interwencja wywróci jego życie do góry nogami. Andreas zostanie postawiony przed dylematami, których nie mógł przewidzieć.

Mroczny thriller policyjny, a jednocześnie film psychologiczny z udziałem Nikolaja Costera-Waldaua (Gra o tron, Łowcy głów, Niepamięć), Ulricha Thomsena (Festen, Jabłka Adama, Cisza) i Marii Bonnevie (Księga Diny, Wygnanie).

Seans odbędzie się w kameralnej sali filmowej (nr 48, pierwsze piętro) o godz.19.00 w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, przy ul. Parkowej 1.

Reżyseria: Susanne Bier
Obsada: Nikolaj Coster-Waldau, Maria Bonnevie, Ulrich Thomsen, Nikolaj Lie Kaas, Lykke May Andersen
Produkcja: Dania 2014, 103 min.

„Kryminalny czwartek w DKF ZA” w marcu:

W pierwszy czwartek marca (03.03.2016 r.) DKF „ZA” zaprasza na film „El Club” – film o nas samych: wszystkich grzesznikach, zarówno świeckich, jak i duchownych.

W drugi czwartek marca (10.03.2016 r.) DKF „ZA” zaprasza na film „Mama”, opowieść o krachu złudzeń i nigdy niegasnącym pędzie do wolności.

W trzeci czwartek marca (17.03.2016 r.) DKF „ZA” zaprasza na film „Odważna” z Jodie Foster w roli głównej.

W przedostatni czwartek marca (24.03.2016 r.) DKF „ZA” zaprasza na film „Aferim!”.
„Aferim!” oznacza po turecku „brawo”, „dobra robota”.

W ostatni czwartek marca (31.03.2016 r.) DKF „ZA” zaprasza na film „Stare grzechy mają długie cienie”.

Seanse odbędą się w kameralnej sali filmowej (nr 48, pierwsze piętro) o godz.19.00 w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, przy ul. Parkowej 1.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*