Na sygnale

Kręcił „bączki” na Placu Juranda w Szczytnie – kierowcy zatrzymano prawo jazdy

Szczycieńscy policjanci zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który popisywał się na Placu Juranda w Szczytnie – kręcąc tzw. „bączki” swoim golfem. Z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

W piątek (25.01.2019 r.) ok. godz. 21:00 szczycieńscy policjanci ruchu drogowego w centrum miasta Szczytno, na Placu Juranda podjęli interwencję w stosunku do kierowcy golfa, który kręcił tzw. „bączki”. Swoim zachowaniem 19-letni mieszkaniec gminy Świętajno stwarzał realne zagrożenie dla innych osób oraz pojazdów znajdujących się na parkingu. W pojeździe oprócz kierowcy znajdowało się 3 pasażerów.

Mając na uwadze rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, a mianowicie popełnienie wykroczenia z art. 86§1 kw za które może być orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów – kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

Policjanci przypominają!

Każdy kierujący pojazdem obowiązany jest zachować ostrożność na drodze. Stanowi tak ustawa Prawo o ruchu drogowym, która wskazuje, że każdy uczestnik ruchu powinien zachować ostrożność lub, w niektórych sytuacjach – szczególną ostrożność i unikać wszelkiego działania, które mogłoby:

– spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego,
– utrudnić ruch drogowy,
– zakłócić spokój lub porządek publiczny,
– narazić kogokolwiek na szkodę

Źródło: KWP Olsztyn(aw/rj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*