Na sygnale

Kradły ozdoby świąteczne na starówce, a potem nimi „walczyły”. Zostały ukarane

Kamery miejskiego monitoringu zarejestrowały kradzież ozdób świątecznych znajdujących się przy ulicy Staromiejskiej w Olsztynie. Funkcjonariusze pełniący służbę na monitoringu wysłali na miejsce patrol składający się z policjanta i strażnika miejskiego. Trzy kobiety, które najpierw ukradły ozdoby a potem stoczyły nimi „walkę” zostały ukarane mandatami za popełnione wykroczenia.

Pierwsza kradzież miała miejsce około godziny 23.30. Kamery miejskiego monitoringu zostały skierowane na ul. Staromiejską, gdzie kobieta wyrywała wierzbową łodygę osadzoną w klombach stanowiących ozdobę świąteczną. Na miejsce został wysłany patrol, który ukarał mieszkankę Olsztyna mandatem karnym.

Godzinę później w tym samym miejscu doszło do podobnego incydentu. Tym razem sprawczynie były dwie. Kobiety również pokusiły się o „darmowe”, udekorowane brokatem i pomalowane łodygi wierzbowe, posadzone w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Również w tym przypadku zakończyło się na mandatach karnych.

Na olsztyńskiej starówce posadzonych jest około 22 tysięcy wierzbowych gałązek, które padają łupem złodziei. Dlatego policjanci i strażnicy miejscy, mając to na uwadze, dokładnie, za pomocą kamer monitoringu, przyglądają się temu miejscu. Każdy kto ozdoby niszczy bądź kradnie zostanie ukarany.

Źródło: KMP Olsztyn (mp/rj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*