Wiadomości

Kortowiada 2023 – zapowiedź piątkowych wydarzeń

Kortowiadowy czwartek przyniósł uczestnikom mnóstwo niezapomnianych wrażeń! Parada Wydziałów, która przeszła przez miasto oficjalnie rozpoczęła 62. edycję Olsztyńskich Juwenaliów. Świetna pogoda z pewnością także miała wpływ na nastroje uczestników. Wzięli udział w Wielkim Kortowskim Karaoke – na tyle chętnie, że brakowało czasu dla wszystkich ochotników.

Bój Wydziałów w nowej formule, wygrany przez Wydział Nauk Technicznych, także wyraźnie przypadł do gustu wszystkim obecnym. Uczestnicy świetnie bawili się także biorąc udział i kibicując w Turnieju Flanek Sportowych, który wygrały Misiaczki oraz spędzili miło czas grając w planszówki. Odbyły się także pierwsze koncerty! Piękne popołudnie i wieczór wiele osób spędziło na Plaży Kortowskiej słuchając koncertu Zalii, bryskiej, zespołu Enej, a także Mroza, Białasa i Molesty Ewenement. Mnóstwo osób także pojawiło się na Kinie Plenerowym i wzięło udział w drugim Silent Party.

Pora na piątek! Na dziś organizatorzy przygotowali zawody dla siłaczy, czyli Kortostrong, który rozpocznie się o 11:00 na kortowskich Orlikach oraz Speed Dating, który zacznie się w Namiocie przy Centrum Konferencyjnym o 15:00. O 17:00 ponownie otworzą się bramy festiwalu, a na Scenie Głównej wystąpi Michał Szczygieł, Błażej Król, Ralph Kaminski, White 2115 oraz Oki.

Na uczestników od 19:00 będzie czekać również druga odsłona Kina Plenerowego, w ramach której wyświetlone zostaną ponownie 2 filmy – Lara Croft Tomb Raider: Kolebka życia oraz Dziennik Bridget Jones. Oczywiście odbędzie się także Silent Party – można tam przyjść od 21:00 do Namiotu przy Centrum Konferencyjnym! Dziś o oprawę muzyczną zadbają DJ Wajs, DJ Cezar, DJ Speed oraz DJ TONA H.

Autorami zdjęć są: Marcin Galon, Mateusz Kowalski, Miłosz Pawlak, Maciej Piórek, Wojtek Fabiszewski, Szymon Jagielski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*