Relacje z imprez i wydarzeńWiadomościZdjęcia i relacje z imprez

Kortowiada 2019: Parada Wydziałów przeszła ulicami Olsztyna [ZDJĘCIA]

Dziś, 16 maja 2019 roku w Olsztynie odbyło się oficjalne rozpoczęcie 60. edycji Kortowiady. Jak co roku Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz przekazał studentom symboliczny klucz do bram miasta, a ulicami miasta przeszła Parada Wydziałów Uniwersytetu-Warmińsko Mazurskiego.

W czwartek, 16 maja, ulicami Olsztyna przeszła parada studentów. Zbiórka uczestników rozpoczęła się już po godz. 9 , a ok. godz. 11 parada studentów przemaszerowała ulicami: Staromiejską – Stare Miasto – Prostą – mostem Św. Jana – Mochnackiego (prawy pas jezdni) – Śliwy (prawy pas jezdni) – Warszawską (prawy pas jezdni) – Heweliusza – Oczapowskiego – Kanafojskiego – do plaży przy jeziorze Kortowskim.

Studenci będą się bawić m.in. podczas imprez, pokazów i zmagań sportowych. Podczas Kortowiady nie zabraknie także atrakcji muzycznych. Na trzech scenach przez cały czas trwania imprezy wystąpi około 50 artystów. Najwięksi z nich zagrają na głównej scenie mieszczącej się na Górce Kortowskiej. Na scenie wystąpią m.in. Enej, Sławomir, Grubson, Paluch, Myslovitz, Cleo, Maryla Rodowicz, Wilki, Tomasz Organek.

Obecnie sprzedaż wejściówek jednodniowych jest już zakończona ale w sprzedaży dostępne są jeszcze karnety na piątkowe i sobotnie koncerty na Górce Kortowskiej. Karnety można kupić na stronie eBilet.pl

Tradycyjnie, oprócz koncertów na Górce Kortowskiej, nie zabraknie Parady Studentów, wyborów Miss Wenus, Kortofestu, Nocy Folkowo-Szantowej, bojów Wydziałów i Akademików czy muzycznych namiotów. Oprócz wydarzeń muzycznych, będzie także sportowo. Studenci zapraszają na V Kortowiadowy Bieg Przełajowy, Maraton Zumby czy VI Integracyjny Mecz Koszykówki na Wózkach.

Święto żaków w Olsztynie potrwa do niedzieli (19.05).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*