Na sygnale

Kontrole drogowe zakończone zarzutami za posiadanie narkotyków

Tylko w ubiegły weekend olsztyńscy wywiadowcy zatrzymali dwóch mężczyzna podejrzewanych o kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających. Ponadto w każdym z aut znaleziono narkotyki. Wszyscy mężczyźni za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

W sobotę (12.03.2022r.) policyjni wywiadowcy na jednej z olsztyńskich ulic zatrzymali do kontroli osobowe audi, za którego kierownicą siedział 25-letni mieszkaniec Kętrzyna. W trakcie czynności w pojeździe funkcjonariusze znaleźli woreczek foliowy z zawartością białej substancji. Ponadto kolejne partie narkotyków znaleziono w mieszkaniu 25-latka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że funkcjonariusze zabezpieczyli metamfetaminę, substancję 2 C-B oraz mefedron o łącznej masie ponad 40 gramów. Materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych. Ze względu na uzasadnione podejrzenie kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających, 25-latka przewieziono do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań.

W niedzielę (13.03.2022r.) również policyjni wywiadowcy zatrzymali do kontroli drogowej osobowego forda. Zarówno 27-letni kierujący, jak i jego 22-letni pasażer zachowywali się nerwowo. W trackie czynności przy 22-latku znaleziono woreczek foliowy z zawartością zielonego suszu roślinnego – najprawdopodobniej marihuany. Ponadto 27-latek przyznał policjantom, że przed podróżą zażywał narkotyki. Badanie policyjnym alkomatem nie wykazało w jego organizmie alkoholu, jednak zgadnie z procedurą kierującemu pobrano krew do badań,  aby stwierdzić, czy nie wsiadł za kierownicę auta pod wpływem środków odurzających.

22 i 25-latek usłyszeli zarzuty posiadania substancji zabronionych, za co grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli okaże się, że kierowcy prowadzili auta pod wpływem narkotyków, to będzie grozić im kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Źródło: KMP Olsztyn (aj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*