Ciekawostki

Konkurs dla młodzieży z okazji Święta Niepodległości

Pałac Młodzieży w Olsztynie zaprasza do udziału w konkursie na makijaż patriotyczny, biżuterię patriotyczną lub strój o tym samym charakterze pod nazwą NASZE BIAŁO-CZERWONE 2013. Ideą konkursu jest kształtowanie zainteresowań i uzdolnień poprzez spontaniczną ekspresję plastyczną. oraz poczucia przynależności narodowej i patriotyzmu.

Konkurs ma na celu rozwijanie wrażliwości estetycznej i kreatywności dzieci i młodzieży, wymianę doświadczeń i poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych oraz możliwość prezentacji twórczych działań jak również utrwalanie symboliki narodowej poprzez tworzenie niestandardowych form artystycznych oraz poszerzenie wiedzy z zakresu historii Polski

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie olsztyńskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Warunkiem uczestnictwa jest wykonanie przez uczestnika makijażu artystycznego lub biżuterii artystycznej albo kostiumu inspirowanych symbolami narodowymi i zgłoszenie chęci udziału w konkursie do 8 listopada 2013 r. Zgłoszenia należy przesłać na adres e-mailowy: ed.na@onet.eu

(Osoba do kontaktu: Edyta Jurkowska)

Prezentacja prac oraz rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 12 listopada 2013 roku o godz. 17.00 w Pałacu Młodzieży im. Orląt Lwowskich przy ul. E. Plater 3 w Olsztynie.

Komisja dokona oceny prac w dniu ich prezentacji (12 listopada 2013 r.), przyznając nagrody i wyróżnienia w następujących kategoriach:

  • artystyczny makijaż patriotyczny,
  • artystyczna biżuteria patriotyczna,
  • artystyczny kostium patriotyczny

Organizatorzy konkursu przyznają wyróżnienia i nagrody dla najciekawszych prezentacji i prac.

Zapraszamy do udziału.

plakatt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*