Kultura

Koncert grupy wokalnej „Moderato” pt. „W świątecznym nastroju”

W niedzielę 21 grudnia w Kamienicy Naujacka MOK w Olsztynie odbędzie się koncert grupy wokalnej „Moderato” pt. „W świątecznym nastroju”. Koncert rozpocznie się o godz.17.00. Wstęp wolny.
Zespół Wokalny „Moderato” powstał w kwietniu 1984 roku w Olsztynie. Początkowo była to grupa żeńska, wywodząca się z chóru Zespołu Pieśni i Tańca „Olsztyn”, później dołączyli do niej także mężczyźni – z tegoż samego zespołu, a także z chóru olsztyńskiej rozgłośni Polskiego Radia. Od początku pieczę nad zespołem sprawuje Włodzimierz Jarmołowicz, który opracowuje muzycznie wszystkie prezentowane przez chór pieśni i jednocześnie komponuje nowe utwory. Na fortepianie, również od 1984 roku, akompaniowała zespołowi Alina Malinowska. Obecnie rolę tę pełni Damian Michałowski. Moderato ma na swoim koncie nagrania radiowe i ponad 100 koncertów w wielu miastach Polski, a także za granicą.

Repertuar Moderato to przede wszystkim kolędy, pieśni patriotyczne, wojskowe, ludowe oraz przedwojenne i współczesne przeboje muzyki rozrywkowej. Włodzimierz Jarmołowicz dba o to, by piosenki chóru były melodyjne, łatwo wpadające w ucho, o niebanalnych tekstach. Zespół wykonuje m.in. pieśni Bułata Okudżawy, Jerzego Petersburskiego, sporo też Włodzimierza Jarmołowicza, który swoje kompozycje opiera często na wierszach Marii Zientary-Malewskiej czy Juliana Tuwima.

Źródło: MOK Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*