Na sygnale

Kompletnie pijany niszczył wiatę przystankową – zatrzymał go policjant po służbie

Policjant z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie będąc w czasie wolnym od służby był świadkiem niszczenia wiaty przystankowej. Reakcja funkcjonariusza była natychmiastowa – bez chwili namysłu obezwładnił mężczyznę, dzięki czemu zapobiegł dalszej dewastacji przystanku przez kompletnie pijanego 26-latka. Sprawca już po chwili został przekazany umundurowanemu patrolowi policji – odpowie za zniszczenie mienia.

W środę w nocy (27.01.2021) po godzinie 22:00 policjant z Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie będąc w czasie wolnym od służby ujął mężczyznę niszczącego wiatę przystankową. Do zdarzenia doszło w rejonie skrzyżowania ul. Porcelanowej i Stawigudzkiej w Olsztynie. Kompletnie pijany mężczyzna, który dewastował wiatę przystankową na reakcję funkcjonariusza nie musiał czekać zbyt długo. Już po chwili został on ujęty i przekazany policjantom.

Sprawcą dewastacji wiaty przystankowej okazał się 26-letni mężczyzna, w którego organizmie w chwili zdarzenia krążyły ponad 2 promile alkoholu. Dzięki zdecydowanej reakcji policjanta będącego na dniu wolnym, sprawca zniszczenia mienia nie uniknie odpowiedzialności za swoje zachowanie. W zależności od wartości zniszczonego mienia może mu grozić wysoka kara grzywny lub kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn (rp)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*