Kompletnie pijany niszczył wiatę przystankową – zatrzymał go policjant po służbie

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Policjant z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie będąc w czasie wolnym od służby był świadkiem niszczenia wiaty przystankowej. Reakcja funkcjonariusza była natychmiastowa – bez chwili namysłu obezwładnił mężczyznę, dzięki czemu zapobiegł dalszej dewastacji przystanku przez kompletnie pijanego 26-latka. Sprawca już po chwili został przekazany umundurowanemu patrolowi policji – odpowie za zniszczenie mienia.

W środę w nocy (27.01.2021) po godzinie 22:00 policjant z Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie będąc w czasie wolnym od służby ujął mężczyznę niszczącego wiatę przystankową. Do zdarzenia doszło w rejonie skrzyżowania ul. Porcelanowej i Stawigudzkiej w Olsztynie. Kompletnie pijany mężczyzna, który dewastował wiatę przystankową na reakcję funkcjonariusza nie musiał czekać zbyt długo. Już po chwili został on ujęty i przekazany policjantom.

Sprawcą dewastacji wiaty przystankowej okazał się 26-letni mężczyzna, w którego organizmie w chwili zdarzenia krążyły ponad 2 promile alkoholu. Dzięki zdecydowanej reakcji policjanta będącego na dniu wolnym, sprawca zniszczenia mienia nie uniknie odpowiedzialności za swoje zachowanie. W zależności od wartości zniszczonego mienia może mu grozić wysoka kara grzywny lub kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn (rp)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się