Na sygnale

Kompletnie pijana matka opiekowała się 7-latkiem

Olsztyńscy policjanci interweniowali wobec nietrzeźwej 31-latki, która opiekowała się swoim 7-letnim synem. Kompletnie pijana kobieta wybrała się wraz z dzieckiem w podróż pociągiem do Olsztyna. W jej organizmie krążyło ponad 2,7 promila alkoholu. Chłopiec ostatecznie trafił pod opiekę babci. Sporządzona z interwencji dokumentacja trafi do sądu rodzinnego i nieletnich.

W niedziele (10.10.2021) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie od obsługi pociągu relacji Wrocław-Olsztyn, że w jednym z wagonów matka mogła sprawować opiekę nad dzieckiem będąc w stanie nietrzeźwości. Na terenie dworca policjanci zastali wskazaną 31-latkę wraz z jej 7-letnim synem. Kobieta była kompletnie pijana – miała problemy z utrzymaniem równowagi. Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie ponad 2,7 promila alkoholu. Po chwili na miejscu pojawiła się matka 31-latki, której przekazano chłopca pod opiekę.

Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu rodzinnego. Zadaniem sądu będzie dokładne zbadanie sytuacji oraz sprawdzenie czy nieodpowiedzialna matka swoim zachowaniem nie naraziła dziecka na niebezpieczeństwo.

Źródło: KWP Olsztyn (aj/rj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*