Kolizja auta osobowego z łosiem

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Lidzbarscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem zwierzyny leśnej. Kierujący pojazdem osobowym zderzył się z łosiem, który wbiegł wprost przed jadący pojazd. Pamiętajmy, że zderzenie z dzikim zwierzęciem może okazać się bardzo groźne, dlatego poruszając się drogą biegnącą przez tereny leśne należy zachować wzmożoną czujność.

W poniedziałek (07.11.2022r.) około godziny 7:00 na trasie Lejławki Wiekie – Augustyny (gm. Orneta) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego Volkswagen oraz zwierzyny leśnej. 64-letni kierujący, mieszkaniec powiatu braniewskiego jechał sam i nie odniósł żadnych obrażeń. Z uwagi na uszkodzenia pojazdu policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny Volkswagena.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i czujności podczas przejazdu drogami, które otaczają lasy. Należy bacznie obserwować pobocze oraz podróżować z prędkością umożliwiającą bezpieczne wyhamowanie i ominięcie zwierzęcia, które nagle pojawi się na drodze.

Źródło: KWP Olsztyn (bsz/kh)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się