Na sygnale

Kolejny cios w przestępczość narkotykową. Zatrzymano dwóch mężczyzn

Intensywna praca olsztyńskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej spowodowała zatrzymaniem kolejnych partii substancji zabronionych. Tym razem na czarny rynek nie trafi blisko 1,5 kg marihuany, 115 g mefedronu, amfetamina oraz haszysz. Na podstawie zebranego materiału dowodowego dwóch 27-latków usłyszało już zarzuty. Jednemu z nich grozi do 10 lat, a drugiemu do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w swojej codziennej służbie pracują nad tym, aby wyeliminować z obrotu zabronione substancje i zatrzymać sprawców przestępstw. Tym razem na podstawie przeprowadzonych czynności wpadli na trop 27-latka, który w wynajmowanym mieszkaniu mógł posiadać znaczne ilości środków odurzających. Policjanci w ubiegły wtorek (21.06.2022r.) weszli do jednego z domów na terenie Olsztyna, w którym zastali wskazanego mężczyznę.

27-latek był kompletnie zaskoczony wizytą funkcjonariuszy. Przeszukanie pomieszczeń mieszkania potwierdziło przypuszczenia policjantów. W trakcie czynności znaleziono woreczki foliowe z zielonym suszem roślinnym oraz ze zbryloną substancją koloru białego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zabezpieczono blisko 1,5 kg marihuany, 115 g mefedronu oraz 13 g amfetaminy. Narkotyki były ukryte m.in. w lodówce czy w szafkach kuchennych. Zabezpieczony materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych. Ponadto policjanci w mieszkaniu zastali kolejnego 27-latka, przy którym również znaleźli narkotyki, tym razem haszysz.

Oboje 27-latków zostało zatrzymanych i trafiło do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego mężczyźni usłyszeli zarzuty. Pierwszy z nich odpowie za posiadanie znacznej ilości substancji zabronionych. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego. Z kolei drugi 27-latek za posiadanie haszyszu również odpowie przed sądem. W tym przypadku grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn (aj/kh)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*