Ciekawostki

Kolej we współczesnym pejzażu Warmii i Mazur – otwarty konkurs fotograficzny

W tym roku przypadają dwie ważne rocznice związane z koleją: 19 lutego świętowaliśmy 70 –lecie przyjazdu pierwszych polskich kolejarzy do Olsztyna, 14 czerwca minęła 170. rocznica przejazdu pierwszego pociągu odcinkiem Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej z Warszawy do Grodziska Mazowieckiego, co uznaje się za początek kolei w Polsce. Z tej okazji Warmińsko-Mazurski Oddział Przewozów Regionalnych w Olsztynie organizuje konkurs fotograficzny „Kolej we współczesnym pejzażu Warmii i Mazur”.

To propozycja dla miłośników fotografii, naszego regionu lub kolei, choć najlepiej wszystkiego razem. Tematem zdjęć ma być szeroko rozumiana kolej na tle bogactwa pejzażu Warmii i Mazur. Pejzaż – miejski, leśny, wiejski, pocztówkowo słodki, jak i ten o pięknie nieoczywistym lub wątpliwym – wzbogacony o różnorodność obiektów kolejowych oraz umiejętności, wyobraźnię i wrażliwość artystyczną, stanie się nową, dla wielu zaskakującą wartością.

Ważne też jest, by pojedyncze zdjęcie zawierało pewien skończony, pełny przekaz, informację, najlepiej wykraczającą znacznie poza stereotypowy, powszechny obraz regionu jako jednego z najpiękniejszych w Polsce, „cudu natury” czy „krainy tysiąca jezior”.

Konkurs ma charakter otwarty. Uczestniczyć w nim mogą wszyscy fotografujący za wyjątkiem pracowników Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Przewozów Regionalnych w Olsztynie i Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w konkursie za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.

Więcej szczegółów oraz regulamin konkursu dostępne TUTAJ

Źródło: Przewozy Regionalne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*