Wiadomości

„Kilometry Pomocy Michelin” – 153 183 zł dla Szpitala Dziecięcego w Olsztynie dzięki wspólnie pokonanym kilometrom

Dzięki sportowemu zaangażowaniu pracowników Michelin, mieszkańców Olsztyna i okolic oraz najmłodszych sportowców w charytatywne wydarzenie „Kilometry Pomocy Michelin 2023” Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie otrzyma 153 183 zł, które przeznaczy na zakup mobilnego ultrasonografu.

W sobotę 9 września nad olsztyńskim jeziorem Ukiel odbyła się impreza sportowo-charytatywna „Kilometry Pomocy Michelin”. Uczestnicy wydarzenia wzięli udział w czterech aktywnościach sportowych: rajdzie rowerowym dorosłych, biegu dla dorosłych i młodzieży oraz biegu dla dzieci, a także marszu nordic walking. Na starcie wszystkich konkurencji stanęło w sumie blisko 1000 osób, które pokonały łącznie 6852 kilometrów.

Każdy pokonany przez uczestników kilometr został przeliczony na złotówki, a łączną kwotę firma Michelin Polska przekaże Wojewódzkiemu Szpitalowi Dziecięcemu na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego. Dzięki zaangażowaniu pracowników Michelin, mieszkańców Olsztyna i okolic, którzy licznie włączyli się w sportową inicjatywę, wspólnie udało się zebrać 153 183 zł.

Lekarze Klinicznego Oddziału Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt już wkrótce będą mogli korzystać z ultrasonografu mobilnego niezbędnego do diagnostyki i ratowania życia najmniejszych pacjentów.

 

Współpraca Michelin Polska ze Szpitalem Dziecięcym w Olsztynie trwa od ponad 25 lat, a „Kilometry Pomocy Michelin” wpisały się już na stałe w kalendarz miejskich inicjatyw. Do tej pory pracownicy firmy wraz z mieszkańcami Olsztyna „wybiegali, wyjeździli i wychodzili” nowoczesny sprzęt medyczny o wartości kilkuset tysięcy złotych.

Grupa Michelin jest liderem technologicznym światowej branży opon. Firma produkuje, sprzedaje i promuje produkty, usługi oraz serwisy w dziedzinie mobilności. Michelin posiada w swojej ofercie opony do samochodów osobowych, ciężarowych, sprzętu rolniczego i budowlanego, samolotów, motocykli i rowerów, a także przewodniki, mapy i usługi digitalowe.

Siedzibą Grupy Michelin jest Clermont-Ferrand we Francji. Firma zatrudnia na całym świecie ponad 124 760 tys. osób i jest obecna w 177 krajach. Michelin ma 68 zakładów produkcyjnych, które w 2021 r. łącznie wyprodukowały około 173 mln opon. W Polsce Grupa Michelin ma fabrykę opon w Olsztynie oraz Dyrekcję Handlową w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*