Niewybuchy z okresu II wojny światowej wykopane w pobliżu osiedla Sterowców w gminie Dywity

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Policjanci z Komisariatu Policji w Dywitach zabezpieczali miejsce znalezienia kilkudziesięciu niewybuchów pochodzących najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Niebezpiecznego odkrycia dokonała firma budowlana pracująca na terenie gminy Dywity w pobliżu osiedla Sterowców. Niewybuchy znajdowały się w bezpiecznej odległości od budynków mieszkalnych w związku z czym nie wymagana była ewakuacja osób. Neutralizacja pocisków zajmą się wojskowi saperzy.

W czwartek (05.11.2020) około godziny 8:00 oficer dyżurny Komisariatu Policji w Dobrym Mieście otrzymał zgłoszenie o znalezieniu niewybuchów na terenie budowy w pobliżu osiedla Sterowców w gminie Dywity. Na miejsce skierowany został policyjny patrol z rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który zabezpieczył miejsce znaleziska przed dostępem dla osób postronnych.

Policjanci po wstępnych oględzinach potwierdzili, że podczas prac wykopaliskowych znaleziono m.in. kilkadziesiąt pocisków moździerzowych, pociski odłamkowe, granat moździerzowy, pocisk kumulacyjny i przeciwpancerny. Na miejsce wezwany został wojskowy patrol saperski, który zajmie się zabezpieczeniem i neutralizacją pocisków.

Źródło: KWP Olsztyn (rp/tm)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się