Kierująca BMW na przejeździe kolejowym uderzyła w jadący szynobus

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Kierująca pojazdem marki BMW straciła prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Spowodowała kolizję na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Drygałach. Nie zastosowała się do znaku „stop” i uderzyła w przejeżdżający szynobus. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Policjanci apelują do kierowców o bezwzględne stosowanie się do znaków umieszczonych przy przejazdach kolejowych.

We wtorek (16 czerwca br.) po godz. 16.00 policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Drygałach na ul. Grunwaldzkiej. Jak ustalili funkcjonariusze kierująca pojazdem marki BMW uderzyła w przejeżdżający szynobus relacji Olsztyn – Ełk. Samochodem kierowała 23-letnia mieszkanka Białej Piskiej. Kobieta nie zastosowała się do znaku „STOP” i nie zauważyła nadjeżdżającego pociągu. ostatecznie uderzyła w lewy bok szynobusu. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Kierująca BMW oraz maszynista byli trzeźwi.

Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego i spowodowanie kolizji. W dalszej kolejności funkcjonariusze skierują sprawę do sądu.

W ostatnim czasie zmieniły się godziny jazdy pociągów oraz zwiększyła się ich częstotliwość. Stąd policjanci apelują o bezwzględne przestrzeganie znaków drogowych znajdujących się przy przejazdach kolejowych i zachowanie szczególnej ostrożności.

Zachowajmy szczególną ostrożność przejeżdżając przez przejazdy kolejowy szczególnie te niestrzeżone. Przechodźmy przez tory kolejowe tylko na wyznaczonych przejściach i przejazdach, przestrzegajmy wszystkich znaków ostrzegawczych i znajdujących się tam sygnałów.

Źróło: KWP Olsztyn (as/rj)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Warmia i Mazury otrzymały prestiżowy tytuł Perły Samorządu

Spośród zgłoszeń nadesłanych z całej Polski, kampania promocyjna