Na sygnale

Kierowca autokaru ”na zakazie” chciał zawieźć dzieci na wycieczkę

Dobromiejscy policjanci przeprowadzili kontrolę autokaru, który przygotowany był do wyjazdu na szkolną wycieczkę. Okazało się, że kierowca ma aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

W środę (12.06.2024 r.) do policjantów z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście zgłosili się rodzice dzieci wyruszających na wycieczkę szkolną. Poprosili, aby funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę autokaru podstawionego w miejsce zbiórki. Mundurowi nie mieli zastrzeżeń co do stanu technicznego pojazdu, gorzej było w przypadku kierowcy, który miał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Kierowca będzie tłumaczył się przed sądem, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że olsztyńscy policjanci prowadzą stały punkt kontroli autokarów w Olsztynie przy ul. Leonharda (parking przy stadionie). Mundurowi czekają na wszystkich zainteresowanych kontrolą codziennie w godzinach od 5:30 – 10:00. W trakcie takiej kontroli funkcjonariusze dokładnie sprawdzą stan techniczny pojazdu, czas pracy kierowcy oraz stan jego trzeźwości.

Kontrole autobusu można również zgłosić drogą mailową: naczelnik.wrd@olsztyn.ol.policja.gov.pl lub telefoniczną: 47 731 38 80 kontaktując się z WRD KMP w Olsztynie. Zachęcamy, aby informacje zgłaszać najlepiej z trzydniowym wyprzedzeniem. Przypominamy, że w przypadkach niecierpiących zwłoki w związku z podejrzeniem popełnienia wykroczenia lub przestępstwa należy niezwłocznie powiadomić służby ratunkowe dzwoniąc pod nr alarmowy 112.

Ważne, aby przy kontroli była obecna osoba odpowiedzialna za wycieczkę lub co najmniej jeden rodzić dziecka uczestniczącego w wyjeździe.

Źródło: KMP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*