Na sygnale

Kierował w stanie nietrzeźwości i wbrew sądowemu zakazowi. Został zatrzymany

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 26-latka, który kierował osobowym daewoo w stanie nietrzeźwości i wbrew sądowemu zakazowi. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko jeden promil alkoholu w jego orgazmie. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (13.02.2020) wieczorem oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, że na jednej z ulic w mieście pojazdem marki Daewoo Matiz może poruszać się nietrzeźwy kierujący. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol, który zauważył i zatrzymał do kontroli wskazany pojazd.

Funkcjonariusze zaraz po podejściu do kierującego wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie policyjnym alkomatem potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy i wykazało, że w organizmie kierowcy krążył blisko jeden promil alkoholu. Ponadto sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że 26-latek posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie sądowego zakazu, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn(aj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*