Już około 400 osób wzięło udział w grze miejskiej „Pogoń za Kopernikiem”

- Kategoria: Ciekawostki
0

Już około 400 osób wzięło udział w grze miejskiej „Pogoń za Kopernikiem”, a od początku zabawy nie minął jeszcze nawet miesiąc. Organizatorzy – samorząd województwa, Muzeum Warmii i Mazur, Warmińsko – Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Miejska Informacja Turystyczna w Olsztynie – są bardzo zadowoleni i postanowili kontynuować przedsięwzięcie w nieznacznie zmienionej formie.

„Pogoń za Kopernikiem” jest alternatywnym sposobem na poznawanie ciekawych zakątków i faktów z historii stolicy regionu. Biorąc udział w grze miejskiej, poznajemy Olsztyn poprzez rozwiązywanie zagadek, zgłębianie tajemnic i pokonywanie nieoznakowanych szlaków. Zabawa kierowana jest do całych rodzin, a stopień trudności zadań został dopasowany do dzieci z II i III klasy szkoły podstawowej.

Żeby wziąć udział w grze, należy zgłosić się do jednego z dwóch punktów informacji turystycznej – przy Wysokiej Bramie (ul. Staromiejska 1) lub przy Ratuszu (Plac Jana Pawła II 1) i odebrać kartę gry wraz z instrukcją oraz kartę odpowiedzi.

Uczestnicy, rozwiązując poszczególne zadania, odgadują hasło, które należy podać w kasie muzeum. I tu nastąpiła zmiana – dotąd wstęp był bezpłatny dla wszystkich graczy, teraz dorośli uczestnicy zapłacą za wstęp 50 proc. ceny biletu, czyli 5 zł. Dzieci do lat 18 wciąż wchodzą do zamku za darmo.

W muzeum ukryte są odpowiedzi na dwa ostatnie pytania. Grupa, która wypełni całą kartę odpowiedzi i zgłosi się do punktu informacji turystycznej, otrzyma nagrodę.

Grać można codziennie, ale należy pamiętać, że w poniedziałki Muzeum Warmii i Mazur nie pracuje, więc rozwiązanie zadań do końca będzie niemożliwe.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Śmiertelny wypadek na trasie Ryn-Wejdyki

Do wypadku doszło na trasie Ryn-Wejdyki. Volkswagen bus