Na sygnale

Jedna osoba ciężko ranna w zderzeniu osobówki z ciężarówką na trasie Pisz – Ruciane Nida

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na trasie Pisz- Ruciane Nida. Na łuku drogi kierujący pojazdem marki Citroen zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący z przeciwka samochód ciężarowy marki Scania. Kierowca osobówki w ciężkim stanie zabrany został do szpitala. Droga krajowa w tym miejscu zablokowana była przez kilka godzin.

We wtorek (21.06.2022r.) przed godz. 15.00 na drodze krajowej nr 58 na trasie Pisz – Ruciane -Nida doszło do wypadku drogowego. Na łuku drogi osobówka zderzyła się z ciężarówką.

Z ustaleń policjantów wynika, że pojazd marki Citroen jechał od strony Rucianego – Nidy w kierunku Pisza. Kierowca tego auta najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Na łuku drogi wpadł w poślizg i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Tyłem uderzył w jadący z przeciwka samochód marki Scania. W wypadku tym ciężko ranny został 26-letni kierowca citroena, który zabrany został do szpitala. Kierowca ciężarówki był trzeźwy. Kierującemu osobówką pobrana została krew do badań.

Droga krajowa na tym odcinku drogi była zablokowana przez kilka godzin. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Źródło: KWP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*