Na sygnale

Jeden kierował pod wpływem alkoholu i wbrew sądowemu zakazowi, drugi był poszukiwany listem gończym, a trzeci posiadał narkotyki

Olsztyńscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy jechali osobowym fordem. Kierowca odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu i wbrew sądowemu zakazowi. Ponadto w trakcie czynności okazało się, że jeden z pasażerów był poszukiwany listem gończym, a drugi posiadał przy sobie narkotyki.

W piątek (13.12.2019) policjanci na jednej z olsztyńskich ulic zatrzymali do kontroli drogowej osobowego forda, za którego kierownicą siedział 19-letni mężczyzna. Kiedy funkcjonariusze poprosili o dokumenty okazało się, że kierujący fordem nie powinien siedzieć za kierownicą auta, gdyż posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi wydany przez sąd. Ponadto badanie policyjnym alkomatem wykazało 0,24 promila alkoholu w jego organizmie.

W pojeździe oprócz nieodpowiedzialnego kierowcy, znajdowali się także dwaj pasażerowie. W trakcie czynności okazało się, że 21-latek był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Kętrzynie na podstawie listu gończego do odbycia kary 14 dni aresztu. Natomiast funkcjonariusze przy drugim z pasażerów, 19-letnim mieszkańcu Kętrzyna znaleźli susz roślinny koloru zielonego oraz woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to marihuana i amfetamina. Zabezpieczony materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych. Wszyscy trzej mężczyźni zostali zatrzymani.

Wkrótce 19-letni kierowca osobowego forda odpowie za kierowanie pojazdem, pomimo orzeczonego sądowego zakazu, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie on również odpowiedzialności za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Natomiast 21-letni pasażer usłyszał zarzut posiadania substancji zabronionych. Kodeks Karny za to przestępstwo przewiduje karę do 3 lat pozbawiania wolności. Drugi z pasażerów z Kętrzyna trafił do aresztu śledczego.

Źródło: KMP Olsztyn (aj/in)

Komentarz

  1. Brawo policja, jesteście super, ale osiągnięcie małolatow złapali 19 lat, kara 14 dni aresztu do odbycia, zilo w kieszeni. Śmiesznie jesteście o takich duperelach pisać. Złodziei bandytów lapcie a nie statystyki na menelach i malolatach nakręcacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*