Na sygnale

Jechali ulicami miasta ponad 100 km/h. Stracili prawo jazdy na 3 miesiące

Według obowiązujących przepisów, kierowca, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h, straci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Przekonało się o tym dwóch młodych mężczyzn, którzy pędzili ulicami miasta ponad 100 km/h.

Wczoraj policjanci olsztyńskiej drogówki zatrzymali kierowcę opla, który jechał ulicą Lubelską z prędkością 110 km/h, w terenie zabudowanym. Kierujący nim 34-latek przekroczył prędkość o 60 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Dwie godziny później na ulicy Artyleryjskiej kolejny mieszkaniec Olsztyna stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość. 21-latek jechał z prędkością 127 km/h. Swoim fordem przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 77 km/h.

Policja przypomina – od maja 2015 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące ruchu drogowego, zgodnie z którymi, kierowca, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Jeżeli, mimo utraty prawa jazdy, taka osoba nadal będzie poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli to nadal nie zniechęci kierowcy – ryzykuje utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

Źródło: KMP Olsztyn (mp)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*