Na sygnale

Jechali ulicą Warszawską ponad 100 hm/h. Stracili prawa jazdy

Według obowiązujących przepisów, kierowca, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h, straci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Przekonało się o tym dwóch młodych mężczyzn, którzy pędzili ulicą Warszawską ponad 100 km/h.

W czwartek (10.03.2016) policjanci olsztyńskiej drogówki zatrzymali opla, który jechał ulicą Warszawską z prędkością 116 km/h, w terenie zabudowanym. Kierujący nim 28-latek przekroczył prędkość o 66 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Na tej samej ulicy z prędkością 124 km/h pędził również 21-latek. Swoim bmw przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 74 km/h. Młody kierowca również stracił prawo jazdy.

Policjanci przypominają, że od maja 2015 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące ruchu drogowego, zgodnie z którymi, kierowca, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Jeżeli, mimo utraty prawa jazdy, taka osoba nadal będzie poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli to nadal nie zniechęci kierowcy- ryzykuje utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

Źródło: KMP Olsztyn (ab)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*