Jechał ul. Artyleryjską ponad 120 km/h. Stracił prawo jazdy

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Wczoraj (08.05) kilka minut po godz. 18:00 na ul. Artyleryjskiej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej auto, którego kierowca przekroczył prędkość w terenie zabudowanym.

28-latek jechał ponad 120 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Jacek B. skorzystał z prawa odmowy przyjęcia mandatu karnego, w związku z czym za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.

Od maja 2015 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące ruchu drogowego. Zgodnie z nimi, kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to nadal będzie kierował pojazdami, okres bez prawa jazdy przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejne wykroczenie w tym okresie skutkować będzie ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

Policja apeluje o „zdjęcie nogi z gazu” i spokojniejszą jazdę. Przekraczając prędkość narażamy bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu. Ryzykujemy również utratą prawa jazdy, mandatem oraz punktami karnymi.

Źródło: KMP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Wyprzedzał na przejściu dla pieszych – nie uniknął wysokiej kary

Każdego dnia policjanci z drogówki dbają o bezpieczeństwo