Na sygnale

Jechał pijany i z zakazem prowadzenia

Policjanci z olsztyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 36-letniego kierowcę, który stanowił potencjalne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Kierowca był nietrzeźwy, przekroczył w mieście prędkość i posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez sąd. O konsekwencjach jego bezmyślnego zachowania zdecyduje wkrótce sąd.

Wczoraj (16.04.2018) przed godz. 15:00 funkcjonariusze olsztyńskiej drogówki, prowadząc kontrolę statyczną przy ul. Warszawskiej, zatrzymali do kontroli skodę, której kierowca poruszał się z prędkością 92 km/h przy obowiązującym w tym miejscu ograniczeniu do 50 km/h.

Za kierownicą siedział 36-letni mieszkaniec gm. Olsztynek. Podczas rozmowy z mężczyzną policjanci drogówki wyczuli od niego alkohol. Po zbadaniu policyjnym alkomatem, okazało się, że kierowca jest w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo, podczas sprawdzania danych mężczyzny w systemie okazało się, że posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez sąd. Mieszkaniec gm. Olsztynek za przekroczenie prędkości został ukarany mandatem karnym oraz 8 punktami karnymi.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości będzie tłumaczył się przed sądem. Oprócz odpowiedzialności karnej (od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności) grozi mu wydłużenie zakazu prowadzenia pojazdów.

Źródło: KMP Olsztyn (ik/tm)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*