Na sygnale

Jako obwoźny sprzedawca handlował alkoholem bez koncesji

Zgodnie z art. 43 ust. 1 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości, kto sprzedaje lub podaje napoje alkoholowe w wypadkach, kiedy jest to zabronione albo bez wymaganego zezwolenia lub wbrew jego warunkom podlega grzywnie. Na treść takiego zarzutu naraził się pewien 49-letni mieszkaniec Biskupca, który zajmował się obwoźnym handel. Mężczyzna wbrew obowiązującym przepisom sprzedawał swoim klientom alkohol w postaci piwa bez wymaganego zezwolenia. Współpracujący z kryminalnymi pracownicy sanepidu w trakcie prowadzonej przez siebie kontroli ujawnili dodatkowo szereg innych nieprawidłowości higieniczno – sanitarnych, za które 49-latek również „słono” zapłaci.

W środę (23.02.2022r.) szczycieńscy kryminalni prowadzili działania operacyjno – rozpoznawcze, na terenie gminy Dźwierzuty, ukierunkowane na zwalczanie procederu handlu napojami alkoholowymi bez wymaganego zezwolenia. W trakcie prowadzonych czynności ustalili, że pewien 49-letni mieszkaniec Biskupca, prowadząc obwoźny handel, sprzedaje klientom alkohol, pomimo, iż nie posiada on koncesji.

49-latek został zatrzymany przez kryminalnych i przewieziony do szczycieńskiej komendy. Funkcjonariusze zabezpieczyli także w należącym do 49-latka VW blisko 60 puszek alkoholu w postaci piwa. Na miejscu interwencji pojawili się również przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Szczytnie, którzy w trakcie swojej kontroli ujawnili szereg nieprawidłowości higieniczno – sanitarnych podlegających m. in. sprzedaży przeterminowanej żywności.

Śledczy postawili mężczyźnie zarzut sprzedaży alkoholu w postaci piwa bez wymaganego zezwolenia, za co 49-latkowi grozi wysoka grzywna. Odpowie on również za niedopełnienie warunków sanitarnych, które należy spełnić prowadząc tego typu działalność.

Źródło: KWP Olsztyn (ic/kh)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*