Wiadomości

Jak będzie wyglądać Ekociepłownia? Mieszkańcy mogą już oddawać głosy

Ruszył plebiscyt Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Olsztynianie mogą wybrać wygląd planowanej ciepłowni spośród trzech projektów. Wybrana w plebiscycie koncepcja architektoniczna będzie inspiracją w przygotowaniu projektu budowy nowej elektrociepłowni, która od 2020 roku zasili miejską sieć ciepłowniczą.

Ekociepłownia w 2020 roku ma zacząć działać na ośmiohektarowym terenie przy ul. Lubelskiej. Przejmie ogrzewanie mieszkań tych olsztynian, którym ciepło teraz dostarcza fabryka Michelin. W związku z zapowiedziami firmy o zakończeniu dostaw energii mieszkańcom, miasto musi wybudować nowy zakład oraz zmodernizować ciepłownię w Kortowie.

Nowa instalacja ma korzystać z paliwa alternatywnego. Poza energią cieplną będzie wytwarzać prąd.

To, w jaki sposób obiekt będzie wyglądać, zależy od olsztynian. Do 20 grudnia (do godz. 22:00) można wypowiedzieć się na ten temat w głosowaniu internetowym oraz w tradycyjnym.

Informacje o plebiscycie i możliwość wskazania konkretnej koncepcji są dostępne na stronie Dobrej Energii.

Tymczasem urny, do których można wrzucać tradycyjne głosy znajdują się w siedzibie MPEC-u przy ul. Słonecznej 46, w Punkcie Obsługi Mieszkańca w Galerii Warmińskiej (ul. Tuwima 26) i w ratuszu (pl Jana Pawła II). Poza tym w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej przy al. Piłsudskiego 16 (Abecadło), al. Piłsudskiego 38 (Planeta 11) oraz przy ulicach H. Sawickiej 2 i Żołnierskiej 47.

Poza tym przy okazji wydarzeń sportowych i kulturalnych uruchomione będą mobilne punkty głosowania.

Wyniki plebiscytu poznamy 11 stycznia 2016 roku.

Koncepcje przygotowane przez architektów:

Deja Architekci

Pantel Studio

Maciej Powązka Architekt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*