Jadąc ciężarówką spowodował kolizję drogową – zapłaci 1500 złotych mandatu

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierującego wywrotką było przyczyną kolizji drogowej. Kierowca ciężarówki „nie wyrobił się” i wyjeżdżając na drogę z pierwszeństwem przejazdu zderzył się z mercedesem. 47-latek nie kwestionował swojej winy i przyjął zaproponowany przez policjantów mandat karny w kwocie 1500 złotych.

W poniedziałek (21.03.2022r.) po godz. 12:30 doszło do kolizji ciężarówki z osobówką. Policjanci z drogówki ustalili, że 47-latek jadący wywrotką wyjeżdżając z drogi wewnętrznej nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu mercedesem nadjeżdżającemu z jego prawej strony. Doszło do bocznego zderzenia, skutkującemu wyciekiem płynów eksploatacyjnych. Droga w miejscu kolizji była zablokowana na czas usunięcia z niej pojazdów i neutralizacji wycieków. Policjanci wyznaczyli objazdy i kierowali ruchem.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym 47-letni kierowca ciężarowej wywrotki został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych, a 6 punktów karnych zasiliło jego konto.

Źródło: KWP Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zmiana w organizacji ruchu: w niedzielę otwarcie ul. Wyszyńskiego

Trwa rozbudowa olsztyńskiej sieci tramwajowej. Kierujący już w