Zapowiedzi wydarzeń

IV Olsztyński Festiwal Rozwoju i Inspiracji BabaFest

Wielkimi krokami zbliża się IV Olsztyński Festiwal Rozwoju i Inspiracji BabaFest, czyli okazja do pobudzenia umysłu i ciała. W tym roku Festiwal odbędzie się w terminie od 17-tego do 25-tego października 2014 r., w nowych miejscach, na terenie Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Janusza Korczaka, na terenie Galerii Warmińskiej oraz w Kamienicy Naujackiej MOK w Olsztynie.

Festiwal dedykowany jest kobietom w każdym wieku, zainteresowanych własnym rozwojem, zarówno tych przedsiębiorczych i niezależnych, realizujących własne pasje, jak też tych, które nie odkryły jeszcze swojego potencjału. Dla wielu kobiet to szansa i wyjątkowa okazja, żeby zainspirować się do nowych działań, żeby odkryć swoje cele, talenty i pasje oraz żeby poznać sposoby na podwyższenie jakości swojego życia.

To już czwarta edycja imprezy, która wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Olsztyna. W tym roku na uczestników czeka wiele ciekawych atrakcji. Program BabaFest obejmuje warsztaty z zakresu rozwoju osobistego, psychologii, sztuki użytkowej, tańca, ruchu, śpiewu i gry na bębnach, podczas których uczestnicy poznają nowe sposoby radzenia sobie z trudnymi i z łatwymi sytuacjami, rozwiną pasje i zainteresowania, roztańczą stres, a przede wszystkim poznają się i podzielą swoimi doświadczeniami.  Dopełnieniem warsztatów będą spotkania z interesującymi ludźmi.

Największą atrakcją Festiwalu będzie Gala Inauguracyjna z recitalem Ewy Błaszczyk pod nazwą Nawet gdy wichura… Spotkanie z artystką będzie również okazją, żeby dowiedzieć się skąd czerpie ogromną siłę do działania i co ją inspiruje.

W tym roku motywem przewodnim festiwalu będą relacje. Zarówno te złożone w rodzinie, między partnerami i te dotykające sfery seksualności. Goście specjalni festiwalu zostaną naszymi przewodnikami.

Agata Passent, dziennikarka, pisarka i córka Agnieszki Osieckiej opowie o relacjach między pokoleniowych i o tym czy trudno być dzieckiem znanej mamy. Alicja Długołęcka, ekspert w dziedzinie seksuologii zaprowadzi nas do świata kobiecej seksualności. Natomiast Grażyna Dobroń, dziennikarka radiowej trójki doradzi jak dbać o siebie w związku.

W tym roku organizatorki zadbały o równowagę i męski punkt widzenia zaprezentują panowie. Dariusz Kordek, znany terapeuta relacji podczas spotkania Jak rozmawiać z facetem, żeby zrozumiał kobietę zdradzi kilka męskich sekretów. Z kolei Leszek Talko, dziennikarz, odsłoni przed nami nie zawsze pozytywne, ale na pewno wesołe uroki rodzicielstwa.

Na oficjalnej stronie Festiwalu www.babafest.pl znajdują się szczegółowe informacje, w tym harmonogram warsztatów i spotkań. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji, bo ilość miejsc jest ograniczona.

Organizacja Festiwalu jest możliwa dzięki współpracy z Urzędem Miasta Olsztyn, z MOK, z MZPiTU, z Galerią Warmińską oraz wsparciu PZU.  Festiwal ma cel charytatywny – jak co roku dochód z Festiwalu zostanie przeznaczony na realizację marzeń podopiecznych olsztyńskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie.

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno – Rozwojowych z Uśmiechem. Stowarzyszenie powstało z inicjatywy pięciu aktywnych kobiet, z których każda ma inne zainteresowania i działa w innej dziedzinie zawodowej. Połączenie pasji i chęci zrobienia czegoś dla siebie i innych zaowocowało inicjatywą, która stała się kobiecą wizytówką Olsztyna.

Znajdź czas dla siebie – czas na BabaFest!

Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*