SiatkówkaSport

Indykpol AZS Olsztyn pokonał LOTOS Trefl Gdańsk 3:1

W meczu 17. kolejki PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn pokonał LOTOS Trefl Gdańsk 3:1. MVP meczu został wybrany rozgrywający Indykpolu AZS Olsztyn – Maciej Dobrowolski.

Olsztyńscy siatkarze od początku pierwszej partii grali bardzo dobrze blokiem i posiadali wysoką skuteczność w ataku. Drugi set był już bardziej wyrównany. Praktycznie całą druga partię drużyny grały punkt za punkt. Ostatecznie o dwa oczka lepsi okazali się siatkarze Lotosu, którzy wygrali 26:24. W dwóch kolejnych setach gra również była bardzo zacięta, jednak lepsza i skuteczniejsza okazała się drużyna z Olsztyna.

Dzięki dzisiejszej wygranej podopieczni Krzysztofa Stelmacha awansowali na 5. miejsce w ligowej tabeli.

LOTOS Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (21:25, 26:24, 23:25, 23:25)

LOTOS Trefl Gdańsk: Wojciech Żaliński, Grzegorz Łomacz, Jakub Jarosz, Bartosz Gawryszewski, Maciej Zajder, Krzysztof Wierzbowski, Paweł Rusek (libero) oraz Sławomir Stolc, Paweł Mikołajczak, Robert Milczarek.

Indykpol AZS Olsztyn: Maciej Dobrowolski, Pablo Bengolea, Rafał Buszek, Grzegorz Szymański, Matti Oivanen, Piotr Hain, Michał Żurek (libero) oraz Piotr Łukasik, Piotr Łuka.

MVP meczu został wybrany ponownie rozgrywający Indykpolu AZS Olsztyn – Maciej Dobrowolski.