Wiadomości

II tura koszenia dna rz. Łyny

Już w sobotę (20 sierpnia) będą zakładane przetamowania, natomiast same prace rozpoczną się w poniedziałek (22 sierpnia).

Koszenie będzie realizowane na odcinku od miejscowości Bartąg w gminie Stawiguda do samego Olsztyna. Prace będą prowadzone etapami, a pierwszy obejmuje odcinek od ul. Kalinowskiego do ul. Niepodległości w stolicy Warmii i Mazur.

W trakcie koszenia mogą wystąpić utrudnienia – uważni powinni być wędkarze oraz osób płynące kajakami. Na odcinku rzeki objętym koszeniem pracować będzie łódź kosząca, dlatego należy zachować szczególną ostrożność.

W kilku miejscach w poprzek koryta cieku zostaną założone przetamowania w celu zatrzymania i zebrania wykoszonej roślinności spływającej z nurtem. Ostatnia taka instalacja będzie się znajdować na wysokości mostu w ciągu ulicy Niepodległości w Olsztynie.

Niewielkie ilości roślinności mogą dopłynąć na wysokość Starego Miasta. Skoszona roślinność zostanie w miejscu przetamowania wybrana na brzeg i składowana kilka dni w celu odsączenia, a następnie wywiezienia.

Ten etap koszenia dna Łyny ma potrwać około dwóch tygodni.

Źródło: UM Olsztyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*