Kultura

Movies from the Heart of Poland – część II

Już w środę 25 marca br. Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnej (CEiK) w Olsztynie oraz festiwal filmowy Tofifest zapraszają na specjalne wydarzenie filmowe. Pokaz krótkometrażowych dokumentów i teledysków pt. „Movies from the Heart of Poland, cześć II”, przygotowany przez Tofifest.

Pokaz obejmuje filmy zrealizowane w ostatniej dekadzie, nagradzane w kraju i poza granicami. W poprzednią środę mogliście państwo oglądać część fabularną. Część dokumentalna pokazów obejmie m.in. nagradzany na kilkunastu zagranicznych festiwalach film Marcina Sautera „Za płotem”, uhonorowaną w Brazylii i Polsce opowieść o najstarszym taksówkarzu w Toruniu „Taksówkarz” Ryszarda Kruka, czy nagradzaną wielokrotnie historię o ludziach w podmoskiewskim pociągu, „Elektryczka” Macieja Cuske. Wśród wideoklipów zobaczymy teledyski grup Czesław Śpiewa, Bajzel, Sofa, Rejestracja i Fox realizowane w technikach rysunkowych, lalkowych i unikatowej – plastelinowej.

Seanse odbędą się w kameralnej sali filmowej (nr 48, pierwsze piętro) o godz.18.00 w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, przy ul. Parkowej 1. Wstęp wolny.

Przegląd przygotował zespół, odbywającego się w Toruniu, Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest, którego 13. edycja odbędzie się w październiku. Jest on selekcją polskich produkcji, które zaistniały w ciągu 12 lat istnienia Tofifest. Producentem projektu są: Fundacja Biuro Kultury oraz MFF Tofifest Partnerzy: Eureka Media, Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa Telewizyjna i Teatralna w Łodzi oraz Telewizja Polska. Wsparcie: Toruńska Agenda Kulturalna w ramach inicjatywy Mikrowsparcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*