Galerie sztukiKultura

I Festiwal do Czytania – zaczytaj się w Olsztynie

Już w najbliższy weekend 26-27 października, w Olsztyńskiej Galerii Sztuki BWA odbędzie się I Festiwal do Czytania. Głównym punktem programu będzie I Wystawa Pisarzy z Warmii i Mazur, podczas której w Galerii BWA na scenie zaprezentuje się ponad 20 autorów (prozaików, poetów). Prezentacje poprowadzi Piotr Bałtroczyk, a że formuła jest niemalże koncertowa, czytanym tekstom towarzyszyć będzie muzyka grana na żywo przez Krzysztofa Kawałko – znanego gitarzystę, pochodzącego z Olsztyna, na co dzień grającego m.in. z Piotrem Bukartykiem czy Dorotą Miśkiewicz.

Program Festiwalu:

plakat_festwialdoczytaniagodz. 12.00-13.30
Planetarium/Galeria BWA | Książka – zrób to sam – spotkanie warsztatowe
Warsztaty o tym, jak samemu wydać książkę poprowadzi Piotr Siwecki (Minimalbooks) prozaik, krytyk, tłumacz i wydawca, twórca niezależny, reprezentant literackiego avant-popu, autor książek niskonakładowych (arkuszy poetyckich, zbiorów opowiadań, powieści), autor czasopisma internetowego minimalbooks.

godz. 13:00-15:00
Planetarium\Galeria BWA | Wokół książki – warsztaty plastyczne: zakładki, okładki, torby etc.z materiałów papierniczych i z recyclingu. – dla dzieci i dorosłych – bez ograniczeń wiekowych! Prowadzenie: Joanna Tekla Woźniak

godz. 13.00-14.30
Planeta 11 | Stwórzmy festiwal! – otwarte spotkanie warsztatowe dla blogerów

godz. 14:00
Galeria BWA | Fantastyka na Warmii i Mazurach – o szczególnym miejscu naszego regionu na mapie fantastyki opowie Wojciech Sedeńko (Wyd. Solaris), ponadto posłuchać będzie można też o nowatorskich metodach drukowania i wydawania książek – druk cyfrowy na zamówienie i self publishing.

godz. 14.30-16.30
Planetarium/Galeria BWA | Pisanie kreatywne – spotkanie warsztatowe

godz. 15.00-17.00
Planetarium/Galeria BWA | Emisja głosu – spotkanie warsztatowe
Emisja głosu – jak mówić, żeby być słyszanym, rozumianym i chętnie słuchanym.

Maksymalna ilość uczestników: 15 osób.
Warsztaty dla młodzieży (powyżej 16 lat) i dorosłych.

Prowadzenie: Hanna Wilczyńska-Godlewska

godz. 16.00-18.00
Planeta11 | Blog to stan umysłu – spotkanie wykładowo-warsztatowe z Andrzejem Tucholskim (jestKultura.pl) – spotkanie olsztyńskich blogerów z blogującymi spoza regionu- prowadzenie Jakub Rećko

godz. 17.00-18.50
Planetarium/Galeria BWA | Wielka olsztyńska wymienialnia książek

godz. 17:00-23:00

Planetarium/Galeria BWA | I WARMIŃSKA NOC KSIĄŻEK

 

Informacja: festiwaldoczytania.blogspot.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*