Na sygnale

Groźny wypadek na DW 544

Policjanci z Lidzbarka i Działdowa pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów ciężarowych. Kierujący jednym z aut chcąc uniknąć zderzenia z jadącą z naprzeciwka ciężarówką, która na łuku drogi zjechała do osi jezdni, zderzył się z innym samochodem.

Do zdarzenia doszło w piątek (19.01.2018) po godz. 13:00 w rejonie Piaseczna (gm. Lidzbark) na drodze wojewódzkiej 544. Policjanci na miejscu zastali dwa uszkodzone pojazdy ciężarowe marki Volvo i Peugeot. Według wstępnych ustaleń policji, kierujący samochodem ciężarowym marki Scania jadąc w kierunku Brodnicy, na łuku drogi nie zachował należytych środków ostrożności i zjechał do środka osi jezdni, wymuszając na jadącym z przeciwka kierowcy ciężarowego volvo zjechanie na pobocze drogi.

W wyniku tego kierujący volvo stracił panowanie nad pojazdem, a następnie po wyjechaniu na drogę, wjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył w prawidłowo jadący samochód dostawczy. Na skutek zderzenia pojazdów kierujący peugeotem stracił chwilowo przytomność i z ogólnymi obrażeniami ciała został przetransportowany karetką pogotowia do szpitala w Brodnicy. Kierujący volvo doznał jedynie drobnych stłuczeń ciała.

Ruch w tym miejscu był całkowicie zablokowany na kilka godzin, a następnie odbywał się wahadłowo.

Policjanci ustalają i wyjaśniają szczegółowo wszystkie przyczyny i okoliczności tego groźnego zdarzenia drogowego. Funkcjonariusze ustalają także kto mógł kierować ciężarową scanią, której kierowca był bezpośrednim świadkiem zdarzenia, a odjechał z jego miejsca.

Kolejny raz policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozważną i ostrożną jazdę. Padający śnieg, śnieg z deszczem, ujemna temperatura i podmuchy wiatru stanowią nie lada wyzwanie dla poruszających się po drogach. Dlatego tym bardziej należy zachować zdrowy rozsądek i z dużym dystansem podchodzić do własnych umiejętności w prowadzeniu pojazdów. Nawet najlepszy kierowca w zderzeniu ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi, zwłaszcza zimą, gdzie droga jest ślizga, a nawierzchnia nierówna i przyczepność mniejsza, może mieć problemy z utrzymaniem właściwego toru jazdy samochodem osobowym na drodze, a tym bardziej pojazdem ciężarowym i stać się poważnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło; KWP Olsztyn (JN/TM)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*