Na sygnale

Groźny wypadek na DW 513. Auto po uderzeniu w drzewo rozpadło się na pół

Policjanci pracowali w miejscu zdarzenia drogowego do którego doszło wczoraj około godz. 16:00 na drodze wojewódzkiej nr 513 pomiędzy Runowem a Babiakiem. 61-letni kierujący wpadł w poślizg i uderzył drzewo. Siła była tak duża że auto rozerwało na pół.

O wielkim szczęściu może mówić 61-latek kierujący pojazdem marki SsangYong, który wczoraj (30.01.2019) uderzył autem w przydroże drzewa. Około godz. 16:30 na drodze wojewódzkiej nr 513 pomiędzy miejscowościami Runowo i Babiak. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki SsangYong, jadąc od strony Lidzbarka Warmińskiego w kierunku Ornety, na prostym odcinku drogi w lesie i na oblodzonej nawierzchni wpadł w poślizg, a następnie zjechał na przeciwległy pas jezdni, gdzie dachował i uderzył w przydrożne drzewa.

Siła uderzenia była tak duża, że auto porozpadało się na kawałki. Części karoserii oderwały się od ramy. Kierującemu na szczęście nic się nie stało i opuścił auto o własnych siłach. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości – był trzeźwy. 61-letni kierujący za zdarzenie drogowe został ukarany mandatem karnym.

Policjanci apelują do kierowców o szczególną ostrożność. Lepiej zwolnić i dojechać do celu kilka minut później, niż narażać siebie i innych na niebezpieczne sytuacje na drodze.

Źródło: KWP Olsztyn(bm/tm)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*