Na sygnale

Groźny wypadek na drodze krajowej nr 51

W sobotę (11.12.2021r.) około godz. 13:05 dyżurny lidzbarskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym zaistniałym na drodze krajowej nr 51 na trasie Lidzbark Warmiński. Doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów audi i hyundai.

Jak wstępnie ustalono jadący od strony miejscowości Kraszewo w kierunku Lidzbarka Warmińskiego 61-letni kierujący pojazdem marki Audi A6 zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z pojazdem Hyundai Santa Fe kierowanym przez 39-latka. Uderzenie pojazdów było tak duże, że trzeba było użyć specjalistycznego sprzętu do wydobycia poszkodowanych na zewnątrz. Łącznie w pojazdach znajdowało się sześć osób, cztery dorosłe i dwójka dzieci w wieku 2 i 5 lat.

W następstwie zdarzenia pięć osób trafiło do szpitali w Olsztynie i Bartoszycach. Na szczęście najmłodszemu z pasażerów nic się nie stało. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana na czas pracy służb. Wyznaczono objazdy.

Pojazdy zostały zabezpieczone na policyjny parking. Kierujący byli trzeźwi. W trakcie czynności po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 61-letni kierujący pojazdem audi nie posiada uprawnień do kierowania. Zostały one mu zatrzymane z uwagi na przekroczoną ilość punktów i wydano decyzję o cofnięciu uprawnień we wrześniu 2021. Policjanci wyjaśniają przyczyn okoliczności tego zdarzenia.

Źródło: KWP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*