Ciekawostki

Gra video inspirowana Olsztynem, osadzona na Warmii: Holstin

31 sierpnia 2023, Warszawa | Polski developer Sonka pokazuje pierwszy trailer prezentujący mechaniki walki, który zapowiada ich wyczekiwany psychologiczny survival horror, Holstin.

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=CO0A1PNnXPY

Presskit:https://www.dropbox.com/sh/lltihihfocj31n3/AACbFM8a688j0EoeUHA96Zc6a?dl=0
Steam: https://store.steampowered.com/app/2235430/Holstin/

Po gorąco przyjętym styczniowym demie, zespół udostępnił nowy fragment, który daje graczom szansę spróbować swoich sił w walce o przetrwanie. Aby to zrobić, będą przechodzili do widoku znad ramienia bohatera, odstrzeliwali kończyny i podejmowali szybkie decyzje żeby nie dać się otoczyć chmarom przeciwników.

Nowe demo jest już dostępne na Steamie i prezentuje walkę oraz grafikę, zasilane autorską technologią 2XD Rendering, która pozwala na oświetlenie w czasie rzeczywistym i trójwymiarową pracę kamery w pixel artowym klimacie.

Akcja Holstina toczy się w Polsce w latach 90. w odizolowanym miasteczku Jeziorne-Kolonia położonym nad jeziorem w samym sercu Warmii. Złowieszcza obecność stopniowo pochłania wszystkich i wszystko. Gracz wcieli się w postać Tomasza, którego przyjaciel Bartek wyruszył do Jeziornych by prowadzić dziennikarskie śledztwo podążające za skandalem w miejscowej ubojni. Po wysłaniu kilku niepokojąco nieskładnych wiadomości przestał się odzywać. Tomasz trafia do zapadłego miasteczka by znaleźć Bartka i wyciągnąć go z powrotem do cywilizacji, póki nie jest za późno.

Gra jest mocno inspirowana serią Resident Evil i Silent Hill, a narracja celuje w klimat Twin Peaks. Holstin wyjdzie na platformy PC, Switch, Playstation i Xbox.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*