Gra miejska „Olsztyn browarami stoi”

- Kategoria: Ciekawostki
0

Niekonwencjonalny sposób na połączenie zwiedzania miasta ze zdobywaniem wiedzy o jego przeszłości – tak w skrócie można opisać grę miejską „Olsztyn browarami stoi”, która odbędzie się w sobotę 2 sierpnia w dniu olsztyńskiej odsłony Warmińskiego Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego.

W czasie gry uczestnicy będą mogli poznać miejsca, w których na przestrzeni wieków działały olsztyńskie browary. Każdy kto odnajdzie wszystkie punkty gry, udzieli poprawnych odpowiedzi na pytania i złoży wypełniony kupon w urnie znajdującej się w holu olsztyńskiego zamku weźmie udział w losowaniu nagród.

Celem zabawy jest uzupełnienie oferty Warmińskiego Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego o grę miejską, która przybliży historię browarów działających w Olsztynie.


Kto może grać

Gra skierowana jest do osób uczestniczących w olsztyńskiej odsłonie Warmińskiego Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego 2014 (2 sierpnia). W grze może brać udział każdy, kto odbierze kartę gry i przejdzie po centrum Olsztyna w poszukiwaniu śladów lokalnego browarnictwa.


Kiedy się gra

Gra miejska przybliżająca dzieje olsztyńskiego browarnictwa odbywać się będzie 2 sierpnia 2014 roku w czasie Warmińskiego Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego w Olsztynie. Tego dnia będzie można odbierać karty gry, a w miejscach działania browarów znajdować się będą specjalne tablice informacyjne stanowiące punkty kontrolne w grze (tablice pojawią się w sobotę po godz. 11). Tu można pobrać KARTĘ DO GRY


W jaki sposób się gra

Gra opiera się na pracy z kartą gry oraz tablicami informacyjnymi w miejscach symbolizujących funkcjonowanie olsztyńskich browarów. Aby zacząć grę należy w holu zamku w Olsztynie lub ze strony Powiatu Olsztyńskiego pobrać kartę gry. Gra polega na odnalezieniu 10 punktów, związanych z historią olsztyńskiego browarnictwa. W każdym z poszukiwanych miejsc znajdować się będzie tablica z informacją na temat konkretnego zakładu. Gracz musi odnaleźć tablicę, gdyż wśród informacji na niej zawartych znajdować się będą odpowiedzi na pytania z karty gry. Każdy kto udzieli prawidłowych odpowiedzi, poda swoje dane i wypełnioną kartę dostarczy do godz. 18 w sobotę 2 sierpnia 2014 roku do urny znajdującej się w holu olsztyńskiego zamku weźmie udział w losowaniu nagród. Zdobywcy nagród zostaną ogłoszeni na festiwalowej scenie w sobotę wieczorem.

KLIKNIJ I POBIERZ KARTĘ DO GRY MIEJSKIEJ „OLSZTYN BROWARAMI STOI”

Źródło: Powiat Olsztynski

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się