Ciekawostki

Godzina dla Ziemi WWF. Światła zgasną dla Wisły

W najbliższą sobotę 25 marca, zmieniamy czas na letni, ale przede wszystkim o godzinie 20.30 w ponad 180 krajach na świecie zgaśnie światło. W ciemnościach zniknie m.in.: Wieża Eiffla w Paryżu, Empire State Building w Nowym Jorku, a także Obserwatorium Astronomiczne w Olsztynie.

To jedyna w swoim rodzaju globalna inicjatywa ekologiczna, dzięki której, na siedmiu kontynentach, przez 60 minut ludzie jednoczą się w celu ochrony środowiska naturalnego.

Podczas dziesiątej edycji Godziny dla Ziemi WWF, Polacy zgaszą światła dla Wisły, najdłuższej w Europie rzeki, która znalazła się w niebezpieczeństwie.

W tym roku Godzina dla Ziemi WWF odbywa się pod hasłem „Godzina dla Wisły”, nawiązując do Uchwały Sejmu, na mocy której rok 2017 został ogłoszony Rokiem Rzeki Wisły.

Nad Królową Polskich Rzek – dziką i piękną – zawisły bowiem czarne chmury. Zgodnie z pomysłem rządu Wisła ma stać się wodną autostradą transportową. Kampania ma na celu uświadomienie Polakom, że nieuregulowana i naturalnie płynąca Wisła jest rzeką bezpieczniejszą.

Po raz kolejny, przebieg akcji wykroczy poza symboliczny gest wyłączenia świateł, który w tym roku odbędzie się 25 marca o godz. 20.30. Aby podkreślić, że Wisła jest dobrem każdego z nas, Fundacja WWF zaprasza na uroczystości koronacyjne w czterech krainach, przez które przepływa Wisła – czytamy na stronie wydarzenia (www.facebook.com/events/380491802334465)

Źródło: mat. prasowe/godzinadlaziemi.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*