Ciekawostki

Gimnazjaliści z warmińsko-mazurskiego nagrodzeni w ogólnopolskim konkursie programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”

Znamy już zwycięzców V edycji ogólnopolskiego konkursu „Żyj smacznie i zdrowo”. Do organizatora wpłynęło 700 prac konkursowych! W województwie warmińsko-mazurskim przyznano jedną nagrodę główną. Zestaw interaktywny o wartości 7.000 złotych trafi do klasy pierwszej z Gimnazjum w Mołtajnach.

Konkurs był częścią programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”, którego głównym celem jest nauczenie młodzieży zasad prawidłowego i zdrowego odżywiania. Z województwa warmińsko-mazurskiego udział w programie wzięło 4.628 gimnazjalistów z 133 warmińsko-mazurskich szkół. W całej Polsce w realizację „Żyj smacznie i zdrowo” zaangażowanych jest już ponad 50% szkół gimnazjalnych.

Zadaniem konkursu organizowanego w ramach programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” było zachęcenie młodzieży gimnazjalnej do stworzenia wydarzenia społecznego promującego główne idee programu. W tym roku gimnazjaliści z całej Polski walczyli o 30 zestawów interaktywnych (tablica multimedialna, rzutnik, stojak) oraz 30 laptopów. Nagrodą za pierwsze miejsce w konkursie była także wycieczka do Warszawy.

Najlepszą pracę z województwa warmińsko-mazurskiego przygotowali uczniowie klasy pierwszej
z Gimnazjum w Mołtajnach. Zwycięska klasa przygotowała pracę w kategorii wydarzenie społeczne, za które jury przyznało im najwyższe nagrody w konkursie – tablice multimedialne. Oficjalne wręczenie nagród, lekcja pokazowa z użyciem tablicy interaktywnej, spotkanie z dietetykiem oraz warsztaty taneczne z gwiazdami You Can Dance odbędą się na przełomie maja i czerwca w siedzibie zwycięskiej szkoły. Zaproszeni zostaną przedstawiciele lokalnych władz i instytucji edukacyjnych, dziennikarze oraz władze szkoły. Wyróżnienie w postaci laptopa otrzymała klasa 1c z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wielbarku.

Pomimo zakończenia konkursu nauczyciele w dalszym ciągu mogą zgłaszać się do programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” po zestaw dydaktyczny. Wystarczy wejść na stronę internetową www.zyjsmacznieizdrowo i wypełnić zgłoszenie.

[divider]

„Żyj smacznie i zdrowo” to program edukacyjny marki WINIARY, prowadzony we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności w polskich gimnazjach. Misją programu „Żyj smacznie i zdrowo” jest przekazanie gimnazjalistom wiedzy z zakresu prawidłowego i zdrowego odżywiania oraz zachęcenie ich do wspólnego spożywania posiłków i podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania. W ramach projektu promuje się wśród młodzieży postawę proekologiczną, a także ideę niemarnowania żywności. Do tej pory, w trzech edycjach „Żyj smacznie i zdrowo” wzięło udział ponad 44% szkół gimnazjalnych z całej Polski.

Program marki WINIARY jest częścią szerszej kampanii zatytułowanej „Jedz smacznie i zdrowo” prowadzonej od czterech lat przez wiele marek z portfolio firmy Nestlé, której celem jest promowanie zdrowego odżywiania wśród konsumentów. Wiąże się on z przyjęciem przez Nestle strategii NHW (Nutrition, Health, Wellness) będącej strategią odpowiedzialnego biznesu firmy Nestlé, w imię której zobowiązuje się ona produkować wysokiej jakości produkty, będąc jednocześnie wiarygodnym partnerem w żywieniu i dbałości o zdrowie oraz zapewniając dobre samopoczucie konsumentów.

Patroni honorowi

  • Rzecznik Praw Dziecka
  • Ośrodek Rozwoju Edukacji
  • Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych
  • Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego
  • Fundacja Klubu Szefów Kuchni

Partner społeczny

  • Federacja Polskich Banków Żywności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*