Wiadomości

Galeria Marszałkowska w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury

Uroczyste otwarcie Galerii Marszałkowskiej odbędzie się 11 września 2018 roku w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury w Szymanach. Początek wydarzenia, w którym weźmie udział marszałek Gustaw Marek Brzezin, o godz. 19.

To już druga – obok zlokalizowanej w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie – Galeria Marszałkowska. Jej celem jest promowanie twórców związanych z regionem Warmii i Mazur oraz umożliwianie obcowania z ich dziełami jak najszerszemu gronu odbiorców.

Lokalizacja na tarasie widokowym terminalu nie jest przypadkowa. Pozwoli na zaprezentowanie dorobku artystycznego nie tylko mieszkańcom regionu, ale także podróżnym korzystającym z usług regionalnego portu lotniczego.

Wtorkowe otwarcie uświetni wernisaż wystawy „Emotikony” – prac Zbigniewa Wiesława Bieńkuńskiego, autora ponad trzydziestu wystaw indywidualnych, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Artysta uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach w kraju, wielu plenerach, sympozjach i wystawach międzynarodowych. Z Warmią i Mazurami związany jest od lat – m.in poprzez członkostwo w Okręgu Olsztyńskim Związku Polskich Artystów Plastyków, gdzie w latach 1990-1993 pełnił funkcję członka zarządu, pracę w Wydziale Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta w Olsztynie (1991-2003) oraz pełnienie funkcji naczelnego plastyka. Jest profesorem nadzwyczajnym w Katedrze Architektury Krajobrazu na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*