Kultura

Galeria Jednego Wiersza: wernisaż poezji Tomasza Kuklińskiego

Po wakacyjnej przerwie Miejska Biblioteka Publiczna wraca do spotkań z poezją w Galerii Jednego Wiersza przy ul. Rodziewiczówny w Olsztynie (Uliczka Sztuki). To miejsce niezwykle przyjazne ekspozycji słowa. Właśnie tu warto zatrzymać się na chwilę i zanurzyć w sztuce, która w sposób wyjątkowy ukazuje moc języka.

Biblioteka zaprasza do wspólnego pochylenia się nad tekstem Tomasza Kuklińskiego z graficzną oprawą Natalii Skowrońskiej-Iwańczyk. Wydarzenie odbędzie się 23 września (czwartek) o godz. 17:00 w Pracowni Literackiej przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie (ul. Rodziewiczówny 3).

Po uroczystym odsłonięciu Galerii Jednego Wiersza odbędzie się spotkanie autorskie. Z Tomaszem Kuklińskim rozmawiać będzie Łukasz Ślusarczyk.

 

Od Autora:

Urodziłem się w Olsztynie 3 marca 1980 r. Tutaj mieszkam z rodziną, tutaj pracuję jako nauczyciel w III LO. Z dzieciństwa pamiętam hałas samochodów na ulicy Kościuszki i ciasny pokój z kuchnią za przepierzeniem. Potem było mieszkanie na Jarotach, Szkoła podstawowa nr 30, IV Liceum i UWM. Wszystko zwyczajne, wszystko proste i na miejscu. Skąd zatem poezja? Piszę, bo lubię rozumieć wrażenia jakich wszyscy doświadczamy. Piszę, bo lubię tworzyć obrazy w wyobraźni, które zaskakują, piszę, bo lubię niepewność w poezji. W 2015 zdecydowałem się pokazać ludziom moje „Abstrakcje”. „Ciało-głos” to wynik dalszych poszukiwań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*