Galeria Jednego Wiersza: spotkanie autorskie z Moniką Stępień

- Kategoria: Kultura
0

Zapraszamy na poetyckie budzenie wiosny! Po wielu miesiącach zimowego marazmu w Galerii Jednego Wiersza przy ul. Rodziewiczówny na nowo narodzi się słowo. W Światowy Dzień Poezji, 21 marca odsłonimy nową ekspozycję. Tym razem swoją twórczością z mieszkańcami Olsztyna podzieli się Monika Stępień – kreatorka kultury, managerka artystyczna, literaturoznawczyni, twórczyni wizualna, ale przede wszystkim poetka.

W Galerii zaprezentujemy przedpremierowy fragment poematu „Łuszczyca (55 zdań elektropoematu o autarchii człowieka, który mieszka we mnie)” w graficznej interpretacji Natalii Skowrońskiej-Iwańczyk. Po odsłonięciu nowej ekspozycji zapraszamy na spotkanie z artystką, które odbędzie się w Pracowni Literackiej. Z Moniką Stępień rozmawiać będzie Łukasz Ślusarczyk.

21 marca, godz. 17.00 | Pracownia Literacka (ul. Rodziewiczówny 3)

Wstęp wolny!

Monika Stępień – kreatorka kultury, managerka artystyczna, literaturoznawczyni, poetka, twórczyni wizualna. Stypendystka Prezydenta Miasta Olsztyna, laureatka Nagrody Prezydenta „Talent Roku Olsztyna 2021” za całokształt działalności na rzecz kultury. Swoje malarstwo i filmy krótkometrażowe prezentowała m.in. w Wherenowhere ART GALLERY w Brukseli. Współzałożycielka czasopism literacko-kulturalnych, graficzka i współredaktorka; zwyciężczyni konkursów literackich, publikowała w wielu pismach literackich. Organizatorka spotkań, konferencji, pracowni, slamów, festiwali i wydarzeń literackich i kulturalnych. Autorka m.in. książki poetyckiej „Neuroteorie” (2016).

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Od czerwca w Starostwie Powiatowym w Olsztynie płatności tylko kartą lub przelewem

Od 1 czerwca w Starostwie Powiatowym w Olsztynie