Na sygnale

Funkcjonariusze zlikwidowali nielegalne salony gier

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili wspólne działania, których celem było zwalczanie przestępczości związanej z urządzaniem nielegalnych gier na automatach. Przeprowadzona akcja zakończyła się przejęciem 8 maszyn. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

Policjanci ze szczycieńskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że na terenie miasta funkcjonują lokale, w których mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. W poniedziałek (27.02.2023r.) oraz we wtorek (28.02.2023r.) wspólnie z funkcjonariuszami olsztyńskiej KAS wkroczyli do dwóch punktów znajdujących się na terenie miasta. Znaleźli tam 8 automatów, na których były urządzane nielegalne gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli urządzenia, w związku z naruszeniem przepisów o grach losowych. Automaty trafiły już do magazynów olsztyńskiej Służby Celno-Skarbowej. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier.

Za urządzenie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, lub bez zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Źródło: KWP Olsztyn (as/rj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*