Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne automaty do gier

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Kryminalni z Giżycka współpracując z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego ujawnili cztery nielegalne automaty do gier hazardowych, które umieszczone były w lokalu na terenie Giżycka. Urządzenia zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego w Ełku do dalszego postępowania.

W miniony czwartek (23.01.2020) w wyniku wspólnych działań funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Giżycku i funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego w Ełku, w lokalu na terenie Giżycka zabezpieczone zostały cztery automaty do gier hazardowych. Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że właściciel lokalu, bez wymaganej koncesji, udostępnia automaty do gier hazardowych. Podejrzenia potwierdziły się – maszyny posiadały zainstalowane gry o charakterze losowym, na organizowanie których wymagana jest specjalna koncesja.

Urządzenia zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego w Ełku do dalszego postępowania.

Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary – nawet w wysokości 100 tys. złotych od jednego automatu. Karę może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych maszyn, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym są one umieszczone.

Za organizowanie gier hazardowych poza grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 na podstawie ustawy z dnia 15 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o grach hazardowych oraz niektórych ustaw.

Źródło: KWP Olsztyn (mj/tm)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Warmia i Mazury otrzymały prestiżowy tytuł Perły Samorządu

Spośród zgłoszeń nadesłanych z całej Polski, kampania promocyjna