Ciekawostki

Filmy na żądanie w pociągach PKP Intercity

Od 13 kwietnia w wybranych pociągach PKP Intercity dostępna testowa usługa, która daje pasażerom dostęp do specjalnie wyselekcjonowanej oferty video na żądanie, w tym hitów filmowych, popularnych seriali i bajek w usłudze player.pl. To część umowy zawartej pomiędzy PKP Intercity i T-Mobile Polska, na zapewnienie dostępu do Internetu i mobilnej rozrywki na pokładach pociągów.

Każdy posiadacz laptopa, tabletu, czy smartfona będzie mógł w podróży korzystać z atrakcyjnej oferty filmów, seriali, bajek, czy gier, udostępnionych w specjalnej Strefie PKP Intercity w serwisie player.pl. Treści video dostępne będą bez reklam, a korzystanie z usługi nie będzie wiązało się z zużywaniem pakietu transferu danych. Wystarczy połączyć się z Hot Spot T-Mobile, wejść na player.pl lub zainstalować aplikację mobilną, zarejestrować się i oglądać bez ograniczeń.

W okresie testowym usługa będzie bezpłatna. Docelowo, planowany koszt 24-godzinnego dostępu to 4.99 zł. Subskrypcja po zakończeniu podróży nie zostanie wyłączona, ale korzystanie z niej będzie możliwe już za pośrednictwem własnego połączenia sieciowego użytkownika.

Player.pl w Strefie PKP Intercity udostępni szeroką tematycznie ofertę video, dzięki której każdy podróżny znajdzie coś dla siebie. Na fanów seriali czekają m.in.: „Odwróceni”, „Lekarze”, „Prawo Agaty”, „Demony da Vinci” czy „Gran Hotel 2”, a także najnowsze produkcje TVN: „Nie rób scen” oraz „Mąż czy nie mąż” udostępniane na bieżąco. Oprócz seriali, dostępne są również znane tytuły filmowe. Wśród nich „Iluzjonista” z Jessicą Biel i Edwardem Nortonem, „Idy Marcowe” z Ryanem Goslingiem, „Atlas chmur” z Tomem Hanksem, „TAXI” 3 i 4, „Coco Chanel” z Audrey Tautou w roli głównej, czy komedia romantyczna Woody’ego Allena „O północy w Paryżu”. Na dzieci czeka specjalna oferta bajek, z takimi tytułami jak „Baranek Shaun”, „Świnka Peppa”, „Chuck i Przyjaciele” czy „My Little Pony”.

Platforma player.pl zadebiutowała na rynku pod koniec sierpnia 2011 roku. Serwis oferował wówczas seriale oraz programy znane głównie z kanałów TVN. Obecnie biblioteka zawiera ponad 15 tys. pozycji, w tym te produkowane wyłącznie dla serwisu.

Player.pl dostępny jest m.in. w wersjach mobilnych na urządzeniach z systemami Android, iOS, Windows, w konsolach Sony Playstation, telewizorach wiodących producentów oraz w telewizji nowej generacji nc+, dla abonentów T-Mobile, Netii oraz Toyi.

„HotSpot T-Mobile” to wspólny projekt PKP Intercity i T-Mobile Polska, w ramach którego w pociągach przewoźnika udostępniany jest bezpłatny Internet. Usługa dostępna jest w blisko 300 wagonach kursujących w pociągach Express InterCity oraz wybranych pociągach międzynarodowych. Od lipca 2014 roku zalogowało się do usługi blisko 350 tysięcy unikalnych urządzeń. W kwietniu br. klienci codziennie średnio nawiązują ponad 5500 sesji trwających średnio 67 minut.

Informacja prasowa PKP Intercity

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*