SportZapowiedzi wydarzeń

Elemental Tri Series ponownie w Olsztynie

Rozpoczęła się rejestracja na zawody triathlonowe Elemental Triathlon Series 2024. Cykl ponownie zagości w Olsztynie (26 maja) i Białymstoku (18 sierpnia), obiecując niezapomniane, sportowe widowisko.

Olsztyn, po raz dwunasty będzie gościć triathlonistów, startujących w zawodach Elemental Tri Series. Stolica Warmii i Mazur nieprzerwanie przyciąga zarówno pasjonatów triathlonu, jak i debiutantów, poszukujących nowych sportowych wyzwań. Miasto już na stałe zapisało się w historii jako doskonałe tło dla triathlonowej rywalizacji, czego dowodem jest 11 znakomitych edycji zawodów.

W Olsztynie odbędzie się: Puchar Polski w triathlonie na dystansie supersprinterskim z draftingiem (0,4-10-2,5) dla Juniorów Młodszych i Młodzików, Elemental Tri Series na dystansie supersprinterskim z draftingiem (0,4-10-2,5) dla zawodników Age-Group + SSM/PRO i ETS na dystansie sprinterskim z draftingiem (0,75-20-5).

Drugim przystankiem będzie malowniczy Białystok, który 18 sierpnia przyjmie fanów triathlonowych zmagań. Rywalizację rozpocznie Puchar Polski na dystansie supersprinterskim (0,4 km – 10 km – 2,5 km) dla zawodników z kategorii: Młodzik (13-14 lat), Junior Młodszy (15-17 lat).

Następnie rozpoczną się Mistrzostwa Polski w Paratriathlonie dla osób z niepełnosprawnością (start indywidualny) oraz Integracyjne Mistrzostwa Polski Sztafet osób z niepełnosprawnością na dystansie
sprinterskim w formule bez draftingu (0,75-20-5).

Klasyfikacje i kategorie zarówno w starcie indywidualnym, jak i sztafetowym będą ustalone na podstawie zgłoszeń zawodników z określonymi niepełnosprawnościami.

Białystok będzie również gospodarzem:

● ENEA Mistrzostw Polski w Triathlonie na dystansie sprint (0,75-20-5) –
Elita/U23/Juniorzy;
● Mistrzostw Polski w Triathlonie na dystansie standard (1,5-40-10) –
Age-Group;
● Mistrzostw Polski w Aquabike na dystansie standard (1,5-40) – Age-Group

Tradycyjnie, w Olsztynie i Białymstoku odbędą się zawody dla dzieci Elemental
Junior. Najmłodsi rywalizować będą:

● w Aquathlonie w kategoriach: Dzieci (9-10 lat) na dystansie: 0,1 km pływania
i 0,5 km biegu; Żaki (11-12 lat) na dystansie 0,2 km pływania i 1 km biegu
● w zawodach biegowych na dystansach: 200 m (1-6 lat) oraz na 500 m (7-8
lat).

Link do zapisów oraz szczegółowe informacje dotyczące zawodów dostępne są na
oficjalnej stronie www.triathlonseries.p

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*