Wiadomości

Elektryczny autobus wyjedzie na ulice Olsztyna

Całkowicie elektryczny 12-metrowy niskopodłogowy eCitaro firmy Mercedes jest już w stolicy Warmii i Mazur. Trwają przygotowania, by mógł wozić pasażerów.

Pojazd dojechał do bazy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Olsztynie. Aby wyjechać na ulice naszego miasta, musi zostać w elementy systemu ITS i kasowniki.

– Poza odpowiednim wyposażeniem autobusu, kierowcy muszą przejść przeszkolenie – mówi rzecznik MPK Olsztyn, Cezary Stankiewicz. – Pojazd, który zostanie włączony do codziennej obsługi linii, może się pojawić na olsztyńskich ulicach już w czwartek (29 października). Wyjazd w trasę jest planowany ok. 14:00, a pierwszą linia, jaką będzie obsługiwać to 106.

ECitaro jest wyposażony w baterie NMC o łącznej mocy 243 kW z silnikami elektrycznymi 2×125 kW, umieszczonymi przy piastach kół. Na jednym ładowaniu eCitaro może przejechać około 150 km. Testy pojazdu potrwają do połowy listopada.

Elektryczne Mercedesy zostały zaprojektowane na bazie znanej i sprawdzonej konstrukcji Citaro, wyprodukowanych w liczbie 50 tysięcy egzemplarzy.

Źróło: UM Olsztyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*