Dziś Walentynki, czyli święto zakochanych

- Kategoria: Ciekawostki
0

Walentynki to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Dzień ten jest najlepszym momentem, aby wyznać ukochanej osobie swoje uczucia. Tradycją więc stało się wręczanie ukochanym osobom walentynkowych kartek, miłosnych listów, pluszowych misiów, słodkości, czy drobnych upominków.

Do Polski obchody walentynkowe trafiły w latach 90. XX wieku z kultury francuskiej i krajów anglosaskich, a także wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Święto to konkuruje o miano tzw. święta zakochanych z rodzimym świętem słowiańskim zwanym potocznie Nocą Kupały lub Sobótką, obchodzonym w nocy z dnia 21 na 22 czerwca.

Według badan opinii publicznej, największy entuzjazm dla święta okazują młodzi ludzie w wieku od 18 do 24 roku życia. Sceptyczny stosunek przejawiają zaś osoby po 60. Ponad jedna trzecia z nich, uważa że „walentynki” to zbędne naśladownictwo zachodnich wzorów.

My życzymy wszystkim zakochanym jeszcze więcej miłości, a tym którzy są jeszcze samotni żeby szybko odnaleźli swoją drugą połowę!

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się